Pırlanta, Tektaş, Yüzük


28 Haftalik Ultrason Videosu

Yazar bot

Her türlü güncel ve genel bilgi destegi.com

28 haftalik bebek ultrason videosu

Gebelikte 28. Hafta


Bu hafta ile birlikte gebeliğin en zor dönemlerinden biri olan üçüncü trimester yani son üç aya girmiş oluyorsunuz. Bu haftada bebeğiniz hızla büyümeye devam edecek ve rahim içini mümkün olduğunca dolduracak. Rahim büyüklüğünüz neredeyse kaburgalarınzın seviyesine ulaştı. Bu haftada bacaklarınızdaki varislerde artış ve şişme fark edebilirsiniz. Yine hemoroid probleminiz varsa bu kötüleşebilir, ya da bacaklarınızda sık sık kramplar yaşayabilirsiniz. 28. haftada doktorunuz sizden glukoz yükleme testi isteyecektir. Bu testin amacı gebelikte ortaya çıkan şeker hastalığını yani gestasyonel diabeti araştırmaktır. Yine bu haftada kan uyuşmazlığınız varsa doktorunuza bunu hatırlatın. 28. haftada dünyaya gelen bebeklerin yaklaşık %90′ı yaşatılmaktadır. Ancak bu bebeklerde yoğunbakım şartlarında solunum desteği gerekmektedir. Bebeğiniz sürekli uyuma ve uyanma dönemleri geçirmektedir. Zaman zaman gözlerini açıp kapayabilir. Kaşları gelişimini tamamlamıştır. Vücudu yağ depolamaya devam etmektedir. Bu yağlar doğduktan sonra kendi vücut ısısını ayarlamada oldukça önemlidir. Bu haftada bebeğinizle rahatça konuşabilirsiniz, çünkü artık sizin sesinizi tanıyor!
Kaynak : http://gebelikveannelik.blogspot.com/2007/06/28-haftalik-ultrason-videosu.html

Bu yazı toplamda 6283, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

Share

Okuyucu Yorumları

  1. tülin&murat |

    bizim bebeğimiz de 28 haftalık şu anda :) çok heyecanlıyım :) ultrason görüntülerine baktığımda kendi kızım olmasa da sanki oymuş gibi seyrediyorum :) dilerim sağlıkla doğar bütün bebekler ve anneler-babalar hiç üzülmez… karnında bu küçük mucizeyi onca zaman ümit ve sevgiyle taşımak ve her an onun için endişelenip onunla yaşamak çok özel bir duygu… tüm anne ve baba adaylarına çok mutlu sonlar diliyorum :):):)

  2. duygu_24 |

    benim oğlumda 28 haftalık onu çok seviyorum onu kucağıma aldığımı düşündükçe heycanlanıyorum evet oğlum benim sesimi tanıo tepki verio onunla konuşunca inşallah kucağıma almak nasip olur allah isteyen herkese nasip etsin inşallah….

CommentYorum